MTRJ OM1 Patch кабел
  • MTRJ OM1 Patch кабелMTRJ OM1 Patch кабел

MTRJ OM1 Patch кабел

Кинескиот производител на MTRJ OM1 Patch Cord може да обезбеди бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

Испрати пребарување

Опис на производот

МРТЈ OM1 Patch Cord


1. Вовед во производот

MTRJ OM1 Patch Cord е широко користен во телекомуникациски систем со оптички влакна, мрежа за пристап со оптички влакна, LAN. Трансдуцер со оптички влакна, пренос на податоци со оптички влакна, CATV, тест опрема. SC MTRJ Patch Cord има 2-годишна гаранција.

 

2.Параметар на производот (спецификација) на MTRJ OM1 Patch Cord

Тип

Единечен режим (UPC)

Единечен режим (APC)

Мулти режим (UPC)

Загуба на вметнување

≤0,3dB

≤0,3dB

≤0,3dB

Повратна загуба

UPC≥50dB

APC≥60dB

/ dB

Тест бранова должина

1310/1550 nm

850/1310 nm

Тип на конектор

FC, SC, ST, LC, E2000, MU, MTRJ, DIN, D4, SMAâ € |

Материјал за ферули

Цирконија керамика

Концентричност на ферули

<0,5 И¼ или <1 И¼

<1 ¼

Материјали за јакни

ПВЦ, LSZH

Тип на влакна

9/125-G652D

9/125-G655

9/125-G657A,G657A2,G657B2,G657B3

62,5/125-OM1

50/125-OM2

50/125-OM3

50/125-OM4

50/125-OM5

Марка на влакна

YOFC, Корнинг...

Тип на кабел

Симплекс, дуплекс, 4 јадра, 6 јадра, 12 јадра, 24 јадра...

Дијаметар на кабел

0,9мм, 2,0мм, 3,0мм....

Должина

Прилагодено

 

3. Карактеристики на производот и апликација

Ниска загуба на вметнување и голема загуба на враќање

Добра заменливост

Добра издржливост

Стабилност на висока температура

секое склопување на кабел е рачно тестирано и потврдено

секој кабелски склоп е поединечно запечатен и означен

 

4.Детали за производот

Регистриран приклучок за механички пренос (MT-RJ) е конектор што се користи за кабли со оптички влакна. Тие се многу мали по големина и затоа се особено корисни за уреди со мала големина. MT-RJ конекторите носат две влакна и се достапни во два дизајни, со иглички за парење (машки) и без (женски)


Кабелот OM1 обично доаѓа со портокалова јакна и има големина на јадрото од 62,5 микрометри (µm). Може да поддржува 10 гигабитен етернет на должина до 33 метри. Најчесто се користи за 100 мегабитни етернет апликации.


OM2 има и предложена портокалова боја на јакна. Неговата големина на јадрото е 50µm наместо 62,5µm. Поддржува 10 гигабитен етернет на должина до 82 метри, но почесто се користи за апликации од 1 гигабитен етернет.


И OM1 и OM2 работат добро со опрема базирана на LED која може да испрати стотици режими на светлина низ кабелот.

 


Жешка тагови: MTRJ OM1 Patch кабел, Фабрички директна продажба, Фабрички директно снабдување, Издржлив, лесен за одржување, најнова продажба, елегантен, висока прецизност, прецизен, висока точност, добра стабилност, прецизен, професионален, најнов, квалитет, нов дизајн, правење мувла, OEM , Дизајн за клиент, Обезбедете техничка поддршка, Тајланд TOT добавувач, 1 година гаранција

Поврзана категорија

Испрати пребарување

Ве молиме слободно да го дадете вашето прашање во формуларот подолу. Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа.

Поврзани производи