Издржлив SM-кабел за лепенка со оптички влакна со висока точност Обезбедува техничка поддршка
Најново продажен дизајн на сплитер со висока прецизност со оптички влакна за клиенти
Фабрика директно доставува точни лепенки со оптички влакна Тајланд Добавувач на TOT

Избрана производи

  • Сплитер со оптички влакна од типот SC Box

    Сплитер со оптички влакна од типот SC Box

    Кинескиот производител на разделник со оптички влакна од типот SC кутија може да обезбеди како бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

  • ST SM адаптер

    ST SM адаптер

    Кинескиот производител на ST SM адаптер може да обезбеди како бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

  • ST/UPC SM (Single Mode) Patch кабел

    ST/UPC SM (Single Mode) Patch кабел

    ST/UPC SM (Single Mode) Patch Cord Производителот во Кина може да обезбеди како бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

Нови производи

Сплитер со оптички влакна од типот SC Box

Сплитер со оптички влакна од типот SC Box

Кинескиот производител на разделник со оптички влакна од типот SC кутија може да обезбеди како бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

ST SM адаптер

ST SM адаптер

Кинескиот производител на ST SM адаптер може да обезбеди како бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

LC SM адаптер

LC SM адаптер

Кинескиот производител на LC SM адаптер може да обезбеди како бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

SC OM3 Patch кабел

SC OM3 Patch кабел

Кинескиот производител на SC OM3 Patch Cord може да обезбеди бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

MTRJ OM1 Patch кабел

MTRJ OM1 Patch кабел

Кинескиот производител на MTRJ OM1 Patch Cord може да обезбеди бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

ST/UPC SM (Single Mode) Patch кабел

ST/UPC SM (Single Mode) Patch кабел

ST/UPC SM (Single Mode) Patch Cord Производителот во Кина може да обезбеди како бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

LC/APC SM (Single Mode) Patch кабел

LC/APC SM (Single Mode) Patch кабел

Производителот на лепенка на LC/APC SM (Еден режим) во Кина може да обезбеди бесплатен примерок. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

FC/APC SM (Single Mode) Patch кабел

FC/APC SM (Single Mode) Patch кабел

Кинескиот производител на FC/APC SM (Single Mode) Patch Cord може да обезбеди ниска цена. Ние сме специјализирани во областа на оптички влакна многу години. Нашите производи имаат добра ценовна предност и покриваат поголем дел од европскиот и американскиот пазар. Со нетрпение очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

Вести

  • Структурата и класификацијата на џемперите со оптички влакна.

    Скокачите за оптички влакна (познати и како конектори за оптички влакна) се однесуваат на приклучоците за конектори инсталирани на двата краја на оптичкиот кабел за да се реализира активното поврзување на оптичката патека...

  • Споредба на едномодни влакна и мулти-режим влакна.

    Во денешната мрежна конструкција, оптичкото влакно е широко користено поради неговата голема брзина и голема брзина. Меѓу нив, едномодни влакна и мулти-режим влакна се најчести.

  • Колку знаете за губење на влакна?

    Во инсталацијата на оптички влакна, прецизното мерење и пресметување на врските со оптички влакна се многу важни чекори за да се потврди интегритетот на мрежата и да се обезбедат перформансите на мрежата.